ارزیابی مایع منی

 

 

منی چیست؟

مایع منی مایع سفید یا خاکستری ، ساطع شده از پیشابراه (لوله در آلت تناسلی مرد) در انزال است.

معمولا ، هر میلیلیتر مایع منی حاوی میلیونها اسپرم (اسپرم) ، اما اکثریت از حجم ترشحات غدد در اندام تناسلی مرد شامل است.

هدف از مایع منی است ، صرفا برای تولید مثل به عنوان یک وسیله نقلیه برای حمل اسپرم به دستگاه تناسلی زن. اگر چه انزال منی همراه ارگاسم و لذت جنسی ، نعوظ و ارگاسم توسط مکانیسم های جداگانه کنترل و انتشار منی برای رابطه جنسی لذت بخش ضروری نیست در اکثر افراد است.

منی کجا ساخته شده است؟

مایع منی شامل ترشحات غدد چند اما تنها 5 درصد از بیضه ها می آید.

که در آن مایع منی ساخته شده است
مشارکت غده درصد انزال کل
بیضه ها و epididymes 5 درصد
وزیکول سمینال 46 تا 80 درصد
غده پروستات 13 تا 33 درصد
غدد Bulbourethral و پیشابراه 2 تا 5 درصد

بیضه ها و epididymes

اسپرم را بیش از 70 روز به منظور توسعه و تنها در بیضه ها تولید می. اسپرم انفرادی توسعه درون بیضه ها از یک سلول به نام spermatogonium است.

spermatogonium تقسیم به تولید اسپرماتوسیت ، که پس از آن به اسپرم توسعه است. اسپرماتید توسعه دم آشنا و سلول به تدریج بدست می آورد که توانایی به حرکت را با ضرب و شتم دم آن است.

اسپرماتید در نهایت به spermatozoan بالغ توسعه است. این فرآیند حدود 60 روز طول می کشد و سپس اسپرم 10 تا 14 روز بیشتر طول می کشد تا از طریق مجاری هر یک از بیضه ها و آن لوله اسپرم ، بلوغ ، اپیدیدیم عبور ، قبل از آن می تواند بدن را را در مایع منی را ترک ، در طی انزال.

مایع که توسط بیضه تولید چند حاوی مواد شیمیایی است ، اما به ویژه غنی از تستوسترون است.

وزیکول سمینال

وزیکول سمینال معمولا مشارکت بیش از نیمی از حجم منی است. ترشحات آنها به ویژه غنی از شکر به نام فراکتوز را ، که یک ماده مغذی ضروری برای اسپرم است. آنها همچنین ماده ای است که باعث می شود که مایع منی به لخته (تبدیل شده چسبنده یا ژله مانند) پس از انزال ، تولید در تولید مثل مفید برای نگه داشتن اسپرم در گردن رحم یک زن فکر.

غده پروستات

ترشحات از غده پروستات که حاوی مواد شیمیایی مختلف ، که آنتیژن اختصاصی پروستات (PSA) است که احتمالا جالب ترین است. PSA آنزیم ، یک کاتالیزور است که باعث واکنش های بیوشیمیایی ، در این مورد یک نوع آنزیم به نام کوآگولاز می شده است. نخست تابع PSA ، تبدیل به مایع منی منعقد شده ، به طوری که اسپرم می تواند از آن فرار و شنا کردن تخمک (تخم مرغ) در دستگاه تناسلی زن بارور است.

سلولهای غده پروستات تولید PSA و برخی از آن نشت به داخل جریان خون ، و همچنین به عنوان ظاهر می شود در مایع منی است. بزرگتر و فعال تر غده پروستات ، PSA بیشتر به نظر می رسد در خون است. مردان بزرگ ، غده پروستات خوش خیم (غیر سرطانی) اغلب دارای سطح خون بالاتر از PSA از حد متوسط ​​است. مردان با سرطان پروستات ممکن است به سطح بسیار بالایی داشته باشد . با این حال ، سطح PSA همچنین می توانید نرمال در هر دو بیماری باشد. این یک شاخص مفید از اندازه غده پروستات و فعالیت است ، اما یک آزمون خاص برای ابتلا به سرطان پروستات نیست.

غدد Bulbourethral و پیشابراه

ترشحات این غدد روان دستگاه تناسلی مرد است ، اما آنها همچنین ممکن است حاوی آنتی بادی است که می تواند قدرت باروری تاثیر می گذارد. این آنتی بادی ضد اسپرم می تواند اسپرم های در حال حرکت به درستی و جلوگیری از fertilising تخمک (تخم مرغ) جلوگیری از آنها را.

مایع منی طبیعی چیست؟

مایع منی است که معمولا سفید یا خاکستری است ، اما می تواند گاهی اوقات زرد رنگ ظاهر می شود. مایع منی به رنگ صورتی یا قرمز نشان می دهد که خون وجود داشته باشد. اگر چه این تنها به ندرت به علت یک مشکل سلامتی جدی ، مردان با منی که به نظر می رسد خون آلود باید از مشاوره به دنبال پزشک خانواده خود.

لخته های مایع منی تقریبا بلافاصله پس از انزال ، از تشکیل چسبنده ، ژل مانند مایع. آن را دوباره تبدیل به مایع در 5 تا 40 دقیقه است. این کاملا طبیعی برای منی برای تشکیل گویچه های ژله مانند و این هیچ درمانی و یا مشکل باروری را نشان نمی دهد. شکست روانگرایی لخته شدن و پس از آن می تواند باعث مشکلات باروری شود.

متوسط ​​حجم از مایع منی تولید شده در انزال 2 تا 5ml است. جلد به طور مداوم کمتر از 1.5ml (hypospermia) و یا بیش از 5.5ml (hyperspermia) احتمالا غیرطبیعی است. پایین حجم ممکن است بعد از انزال بسیار مکرر و بالاتر حجم پس از قطع طولانی مدت دیده می شود رخ می دهد.

سازمان بهداشت جهانی فراهم می کند تعریف تعداد اسپرم "طبیعی" :

 • غلظت اسپرم باید حداقل 20 میلیون در هر میلی لیتر است.
 • حجم کل مایع منی باید حداقل 2ml.
 • تعداد کل اسپرم در انزال باید حداقل 40 میلیون.
 • حداقل 75 درصد از اسپرم ها باید زنده (آن را تا 25 درصد طبیعی است است مرده است).
 • حداقل 30 درصد از اسپرم ها باید از شکل و فرم طبیعی باشد.
 • حداقل 25 درصد از اسپرم ها باید شنا کردن با حرکت سریع رو به جلو است.
 • حداقل 50 درصد از اسپرم ها باید شنا کردن به جلو است ، حتی اگر تنها سست.

کاملا تعجب آور است که چگونه بسیاری از مرده و غیر طبیعی اسپرم در نمونه "طبیعی" می تواند.

اندازه گیری تعداد اسپرم یک کسب و کار بسیار فنی است و نتایج را می توان تحت تأثیر عوامل بسیاری ، از جمله طول زمان بین انزال و مایع منی تجزیه و تحلیل نمونه و نحوه نمونه نگه داشته است وقتی که به آزمایشگاه منتقل شده است.

می تواند وجود دارد تغییرات زیادی در تعداد اسپرم در یک فرد ، حتی بیش از چند روز. این مهم است که حداقل دو ، ترجیحا سه بار یا بیشتر ، نمونه ها تجزیه و تحلیل ، هر کدام حداقل دو تا سه هفته از هم جدا شده است. نمونه تک به ارزیابی کیفیت مایع منی ناکافی است.

تعداد اسپرم تنها نشانه ای از fertilising ظرفیت و تعداد نرمال موفقیت را تضمین نمی کند. علاوه بر این ، بیشتر لزوما بهتر نیست ، به عنوان بیش از حد بالا تعداد اسپرم نیز می تواند در نتیجه مشکلات باروری.

باروری مردان رو به کاهش است؟

مقالات متعددی پیشنهاد کرده اند که تعداد اسپرم در حال افتادن و که باروری مردان رو به زوال است. یکی از به طور گسترده ای ترین گزارش یک مقاله در سال 1992 توسط کارلسون و همکاران 1 می باشد که در 61 مقالات پژوهشی منتشر شده از سال 1938 نگاه بود و این نتیجه رسیدند که تعداد اسپرم به طور متوسط ​​به حال توسط 42 درصد کاهش یافته است. با این حال ، تجزیه و تحلیل آنها از بسیاری جهات ناقص بود و نتیجه گیری خود را می توانید در نظر گرفته شود قابل اعتماد است.

مطالعات متعدد گذشته نگر تر از کیفیت مایع منی شده اند از آن زمان ، منتشر شده با نتایج متناقض است. بعضی معتقدند که تعداد اسپرم ها در حال کاهش است ، دیگران که در آن هیچ تغییر وجود دارد. حتی اگر تعداد اسپرم در حال سقوط ، اثر بر روی باروری نیز مشخص نیست. در حال حاضر ، هیچ شواهد روشنی راه یکی یا دیگری وجود دارد.

می تواند عوامل محیطی مؤثر بر باروری مردان؟

بسیاری از عوامل محیطی است که می تواند قدرت باروری مردان تاثیر می گذارد وجود دارد ، امروز بیش از 50 سال پیش است. عوامل عبارتند از :

 • disrupters غدد درون ریز
 • آلاینده های سمی
 • عفونت های جنسی
 • کمبود روی
 • اعتیاد به نوشیدن الکل
 • استعمال دخانیات
 • آنابولیک استفاده از استروئید
 • یونیزان تابش.

disrupters غدد درون ریز و متابولیسم مواد شیمیایی موجود در محیط زیست است که به موجب توانایی آنها اثر نامطلوبی بر سیستم غدد درون ریز (هورمونی) باعث پیامدهای بهداشتی. چندین آلاینده های صنعتی می تواند قدرت باروری تاثیر می گذارد ، می تواند به عنوان سیگار کشیدن و مصرف الکل. برخی از این سموم می تواند اختلالات تولید مثل ، بیماری های عصبی ، اختلالات سیستم ایمنی و سرطان شود.

آلاینده هایی که ممکن است باعث مشکلات باروری شود
سم بالقوه منبع
Thalates صنعت پلاستیک
Alkylphenols مواد شوینده صنعتی و خانگی
Bisphenol لاک به غذاهای کت درمان های دندانپزشکی
آفت کش های آلی (Lindane ، ددت ، و غیره) Lindane مورد استفاده در غلات ، میوه های نرم ، کلم
دی اکسین مقاله تولید ترانسفورماتور های انهدامی
Vinclozolin قارچ کش بر روی مواد غذایی استفاده می شود
فیتواستروژن محصولات سویا

چگونه می توان باروری ، حفظ کنم؟

 • اتخاذ یک شیوه زندگی سالم ، با یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم است.
 • آیا از سیگار و یا استفاده از داروهای روانگردان نیست.
 • الکل ننوشید ، یا نگه داشتن مصرف الکل در محدوده توصیه می شود.
 • سعی کنید برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض خطرات شغلی و صنعتی به روش های زیر ایمنی و پوشیدن لباس های محافظ در هنگام ارائه. کارفرمای شما تا به مسئولیت قانونی برای ارائه اطلاعات در مورد خطرات بهداشت حرفه ای و برای اطمینان از کارکنان به محیط کاری امن و سالم است.
 • اجتناب از قرار گرفتن در معرض بیماری های مقاربتی با اتخاذ شیوه های جنسی ایمن تر ، مانند استفاده از کاندوم و کاهش تعداد خود را از همکاران.

شواهد موجود حاکی از این نیست که پوشیدن شورت پاچه دار یا با فرو بردن بیضه در آب سرد با کیفیت مایع منی را بهبود بخشد.

مطالعه تحقیقاتی جالب از هلند نشان داد که از پوشیدن شلوار چرم تنگ و لباس زیر تنگ پلاستیکی با یکدیگر تحت تاثیر تحرک اسپرم ، اما نه به حال اثر به تنهایی.

برخی شواهد نشان می دهد که استرس را کاهش می دهد ، کیفیت منی ، احتمالا به علت تغییرات هورمونی در بدن است که نتیجه از استرس.

علل استرس در زندگی مدرن لژیون و نگرانی ها بر سر باروری یا عدم باردار شدن علل بسیار مهم استرس است . اگر شما نگران آن است که شما دارای مشکل باروری ، آن است که معقول به دنبال مشاوره از پزشک خانوادگی خود.

شانس لقاح در زوج جوان و سالم ، حدود 20 درصد در هر ماه است ، بنابراین تاخیر از سه تا شش ماه قبل از بارور شدن غیر عادی نیست. معقول و منطقی به درخواست ارزیابی اولیه پس از شش ماه از مقاربت محافظت نشده به طور منظم و بدون مفهوم است

 

دکتر دیانا حسینی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

فلوشیپ فوق تخصص سرطان های زنان

 

#جوان سازی_واژن #لیزر_واژن #زیبایی_واژن #بهترین_متخصص_زیبایی_مشهد #زیبایی_واژن _مشهد #عمل_جراحی_زیبایی_واژن_مشهد

#زیباسازی_واژن#مشهد

#بهترین_جراح_زیبایی_زنان_مشهد

#بهترین_متخصص_زنان_ مشهد

#بهترین_جراح_زنان_مشهد

 #بهترین_جراح_زیبایی_زنان_مشهد

 #بهترین_کلینیک_زنان_مشهد

#بهترین_فوق_تخصص_زیبایی_زنان_مشهد

#بهترین_فوق_تخصص_زنان_مشهد

#لابیاپلاستی_مشهد #لابیوپلاستی_مشهد

#تنگ_کردن _واژن_مشهد #زیبایی_واژن_مشهد #ترمیم_واژن_مشهد

#عمل_جراحی_ترمیم_واژن_مشهد

#بهترین_متخصص_زیبایی_زنان_در_مشهد

 

جوان سازی واژن لیزر واژن زیبایی واژن بهترین متخصص زیبایی مشهد زیبایی واژن مشهد عمل جراحی زیبایی واژن مشهد زیبا سازی واژن مشهد بهترین جراح زیبایی زنان مشهد بهترین متخصص زنان مشهد متخصص زیبایی مشهد بهترین جراح زنان مشهد بهترین جراح زیبایی زنان مشهد بهترین کلینیک زنان مشهد بهترین فوق تخصص زیبایی زنان مشهد بهترین فوق تخصص زنان مشهد لابیاپلاستی مشهد لابیوپلاستی مشهد تنگ کردن واژن مشهد زیبایی واژن مشهد ترمیم واژن مشهد عمل جراحی ترمیم واژن مشهد بهترین متخصص زیبایی زنان در مشهد

دکتر دیانا حسینی